Kto może wziąć udział w Karierosferze?

Możesz wystartować w Konkursie, jeżeli jesteś studentem dowolnej uczelni wyższej w Polsce. Rok ani kierunek studiów nie mają znaczenia. W Karierosferze mogą wziąć udział zarówno studenci studiów dziennych, jak i wieczorowych oraz zaocznych.


Czy trzeba zapłacić za udział w Konkursie? 

Nie, uczestnictwo w Karierosferze jest w 100% bezpłatne.


Jestem studentem z innego miasta niż wymienione, czy mogę wziąć udział w Konkursie?

Tak, Karierosfera to konkurs ogólnopolski, skierowany do studentów wszystkich uczelni wyższych. Pierwszy etap odbywa się on-line, dopiero kolejne etapy organizowane są w poszczególnych miastach.


Co można wygrać?

Nagrodą główną jest w renomowanych firmach, które objęły patronat nad daną dziedziną Konkursu. Wszystkie staże w Karierosferze są płatne!
Dodatkowo najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne zasponsorowane przez firmy.
Nagrody otrzyma także 5 osób, które podczas pierwszego etapu odpowiedzą na dodatkowe pytanie konkursowe. Do wygrania będą zestawy fiszek, książek i innych gadżetów.


Nie wypełniłem testu on-line, czy mogę wziąć udział w II etapie na mojej uczelni?

Nie. Warunkiem uczestnictwa w drugim etapie konkursu jest wypełnienie testu on-line i przekroczenie wymaganego progu punktowego, który zostanie ogłoszony 16 marca.


Ile czasu mam na wypełnienie testu internetowego? 

Na wypełnienie pierwszego etapu testu, składającego się z 15 pytań, uczestnik ma 10 minut.
Po zakończeniu testu będzie możliwość odpowiedzenia na dodatkowe pytanie konkursowe.


Kiedy będą znane wyniki I etapu? 

Próg punktowy potrzebny do zakwalifikowania się do 2 etapu konkursu zostanie ogłoszony 16 marca 2017r. O swoim wyniku z testu uczestnik zostanie poinformowany drogą mailową/i/lub smsem.


Czy mogę wybrać więcej niż jedną dziedzinę Konkursu? 

Nie. Każdy uczestnik ma możliwość wyboru tylko jednej dziedziny. Wybór ten jest wiążący dla dalszego uczestnictwa w Karierosferze i nie podlega późniejszym zmianom.


Ile muszę mieć punktów żeby przejść do ostatniego etapu?

Nie ma określonych progów punktowych. Do III etapu przechodzą uczestnicy, którzy zajęli pierwsze dziesięć miejsc po II etapie w rankingu każdej z dziedzin.


Gdzie odbywa się III etap?

Finał konkursu odbywa się we Wrocławiu. Najlepsi uczestnicy z całej Polski przyjeżdżają do Wrocławia już 6 kwietnia, aby następnego dnia wziąć udział w Case Study i walczyć o zwycięstwo. Finał Konkursu odbędzie się 7 kwietnia.


Zostałem finalistą Karierosfery. Czy muszę znaleźć sobie nocleg we Wrocławiu?

Nie. Wszyscy uczestnicy III etapu konkursu zostaną zakwaterowani w jednym z wrocławskich hoteli. Finaliści zostaną zaproszeni do Wrocławia już 6 kwietnia 2017r. i w stolicy Dolnego Śląska pozostaną przez kolejne 2 dni. 


Kto będzie mnie oceniał na Case Study?

III etap Konkursu oceniają specjaliści z firm przygotowujących Case Study. Wyboru zwycięzców poszczególnych dziedzin dokonują przedstawiciele firm obejmujących patronat nad daną dziedziną.
Jak wygląda Gala Finałowa Konkursu?
III etap Konkursu zakończony jest uroczystą Galą Finałową, na której zostają nagrodzeni laureaci. Po Gali odbędzie się bankiet połączony ze spotkaniem networkingowym.


Czy punkty uzyskane na poszczególnych etapach sumują się? 

Nie, każdy kolejny etap Konkursu oceniany jest odrębnie. Wyniki poszczególnych etapów nie wpływają na siebie nawzajem.


Czy wygrana w Karierosferze będzie miała przełożenie na moje oceny na uczelni? 

Wyniki osiągnięte w Konkursie nie będą miały jakiegokolwiek wpływu na oceny uzyskiwane przez Uczestników podczas studiów. 


Ile trwa staż?

Wszystkie staże trwają przynajmniej miesiąc i są płatne minimum 1500zł netto. Dokładnych informacji o stażu udzielą poszczególne firmy po wyłonieniu zwycięzców. Termin odbycia stażu ustalany jest indywidulnie z firmą. 


Czy po I etapie zostanie ogłoszona lista pozycji książkowych, z których można się przygotować do II etapu?

Audyt, Prawo, Podatki, Marketing czy Business Intelligence to bardzo szerokie dziedziny wiedzy. W związku z tym nie jesteśmy w stanie zawęzić materiału do konkretnej literatury.
Test to 15 z puli 50 pytań z danej dziedziny przygotowanych przez firmy, które objęły patronat nad daną dziedziną Karierosfery. W większości pytania odnosić się będą do praktycznych zastosowań teorii, oraz specjalistycznej wiedzy dotyczącej danej branży.


Dlaczego warto wziąć udział w Karierosferze? 
  • Czekają na Ciebie płatna, trwająca minimum miesiąc praktyka w renomowanych firmach 
  • Najlepsi otrzymają dodatkowe nagrody rzeczowe i pieniężne 
  • Dajemy Ci możliwość kontaktu z potencjalnymi pracodawcami 
  • Masz szanse na późniejsze stałe zatrudnienie lub inną formę współpracy z firmami, w których odbywa się staż 
  • Zdobywasz mocny punkt w CV 
  • Satysfakcja ze zwycięstwa jest bezcenna 
  • Zdobywasz wiedzę niezbędną podczas procesu rekrutacji 
  • Dowiadujesz się jakie wymagania dotyczące wiedzy mają pracodawcy
  • Karierosfera to znana marka wśród pracodawców, dlatego znajomość i udział w Konkursie będzie dobrze oceniony przez przyszłych rekruterów