Poprzednie edycje

Karierosfera jest organizowana przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia od 2001 r. Zasięg projektu zwiększa się z każdą edycją, podobnie jak jego zakres merytoryczny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dostrzeganym na rynku pracy i praktyk, dostosowujemy zakres tematyczny Konkursu do dynamicznie zmieniających się preferencji pracodawców i studentów. Odzwierciedlają to modyfikacje nazwy Konkursu: początkowo funkcjonował pod nazwą Konkurs Wiedzy Menadżerskiej (2001, 2003), jako Konkurs Wiedzy Finansowej (2002), a także, od roku 2004, jako Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. Aby podkreślić związek projektu ze światem biznesu i przyszłą karierą zawodową, nazwa w 2009 roku przybrała brzmienie: Karierosfera – Konkurs Wiedzy Biznesowej. Nieustannie jednak poszukujemy nowych możliwości rozwoju Konkursu, starając się umożliwić studentom udział w ramach dziedzin o wzrastającym potencjale dla biznesu, jak te związane z prawem i IT. Dlatego też od trzech lat Konkurs odbywa się już pod nową, funkcjonującą również w tym roku nazwą Karierosfera.

Od pierwszej edycji projektu jego patronem jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (dawniej Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu). Wspiera nas także Miasto Wrocław – Miasto Przyjazne Biznesowi.

Skalę rozwoju zasięgu projektu ilustrują poniższe wykresy, przedstawiające wzrastającą liczbę miast, w kótrych odbywa się projekt oraz rosnącą liczbę zainteresowanych nim studentów.

Liczba Miast Karierosfera 2011

W ubiegłej, jedenastej edycji uczestnicy mieli szansę na zwycięstwo w jednej z 6 dziedzin.

Patronat nad dziedzinami objęli:

Weź udział w Karierosferze już teraz!

Zarejestruj się za darmo w konkursie i wygraj płatny staż w jednej z 5 firm!

Przejdź do testu